"Сблъсъкът на титаните" ще се решава в Мадрид след 4 гола в Мюнхен

"Байерн" и "Реал" не се победиха в първия мач от 1/2-финалите на Шампионската лига

01 Май 2024Обновена
ЕПА/БГНЕС
Винисиус Жуниор подскача край аутлинията пред посърналата публика в Мюнхен, обезумял от радост след гола си от дузпа, с който изравни резултата в 83-тата мин. от двубоя на "Алианц Арена".

Колосите на европейския футбол "Байерн" (Мюнхен) и "Реал" (Мадрид) си отбелязаха четири гола, но не успяха да се победят в първия двубой от 1/2-финалите в Шампионската лига. След зрелищно 2:2 на "Алианц Арена" в баварската столица тази вечер залогът остава непроменен и изцяло отворен за реванша на "Сантяго Бернабеу" в столицата на Испания следващата седмица.

Предварително титулуваният като "сблъсък на титаните" двубой оправда очакванията за непредвидимост. Двата отбора си поделиха надмощието с по едно много силно полувреме, като и двата могат да съжаляват, че не взеха преднина в резултата преди ответната среща идната сряда.

Домакините имаха шанс да открият резултата още в 1-вата минута, но изведеният сам в наказателното поле Лирой Сане стреля от малък ъгъл във вратаря Андрий Лунин. Постепенно гостите наложиха превес и поведоха в средата на първата част с гол на Винисиус Жуниор след изумителен пас през цялата защитна линия на германския национал и бивша звезда на баварците Тони Кроос.

Веднага след почивката ролите се размениха и "Байерн" обърна развоя в своя полза в рамките само на четири минути. В 53-тата Сане изравни с мощен шут от границата на пеналта след самостоятелен пробив отдясно, а в 57-ата Хари Кейн реализира дузпа за нарушение срещу Джамал Мусиала.

В следващите двайсетина минути германският тим пропусна няколко възможности за трети гол, при две от които след центрирания от корнер бранителят Ерик Дайър стреля с глава в обсега на Лунин. "Реал" стигна до изравняването в 83-тата мин., когато Винисиус отбеляза второто си попадение от дузпа за задържане от страна на корейския бранител Ким Мин-джае срещу Родриго.

Другият 1/2-финал в ШЛ противопоставя "Борусия" (Дортмунд) и "Пари Сен Жермен". Той ще започне също на германска територия в сряда вечер, а реваншът е във френската столица Париж следващия вторник.

1/2-ФИНАЛИ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА 2023/2024

"Байерн" (Мюнхен) - "Реал" (Мадрид) 2:2 (Сане 53, Кейн 57-д; Винисиус Жуниор 24, 83-д) / реваншът е на 8.V