Димитров среща шампиона от "София Оупън" в Индиън Уелс

Виктория Томова отпадна във II кръг на елитния тенис турнир в Калифорния

10 Март 2024
ЕПА/БГНЕС архив
Григор Димитров започна колебливо, но не допусна изненада срещу световния №88 Александър Мюлер.

Поставеният под №13 Григор Димитров се класира за III кръг на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ). След като по право почива на старта на основната схема, в първия си мач в Калифорния първата ни ракета се справи в два сета с французина Александър Мюлер - 7:5, 6:2.

32-годишният хасковлия допусна ранен пробив в първата част и изостана с 1:3, а после и с 2:4, но в осмия гейм върна брейка, а в 12-ия отново взе подаването на опонента си и на практика сложи точка на интригата. Във втория сет Григор поведе с 3:0 гейма и затвори мача още с първия си мачбол при сервис на съперника след 1:31 ч. игра на Стадион №4 в Рая на тениса.

За място на 1/8-финалите Димитров ще спори с друг французин - №21 в схемата Адриан Манарино. Шампионът от последното издание на "София Оупън" преодоля II кръг с разгромен успех срещу чеха Томаш Махач - 6:1, 6:2 за 74 минути.

Срещу 35-годишния ветеран нашият топ тенисист има 4 победи от 4 предишни мача, като всеки от тях е бил също на твърд корт на открито. Последната им среща беше през 2022 г., когато Димитров победи Манарино с 6:1, 3:6, 7:5 на 1/16-финалите във Вашингтон.

ПРИ ЖЕНИТЕ

Най-добрата ни тенисистка при дамите Виктория Томова приключи участието си в Индиън Уелс във II кръг. След като на старта записа дебютна победа в американската надпревара от категория "WTA 1000" срещу София Кенин, късно снощи 29-годишната софиянка отстъпи пред поставената под №20 Каролин Гарсия (Франция) с 1:6, 6:3, 3:6.